Medikal Estetik

Vücut Mezoterapisi

vucut-mezoterapisi

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi; çok küçük ilaç dozları ile problemli cilt bölgelerine, özel, küçük iğnelerle uygulanan enjeksiyon işlemidir. Az miktardaki maddenin (vitamin, mineral, aminoasit,ilaç,vb.)cilde doğrudan verilerek iyileşme,değişiklik hedef alınmıştır. Mezoterapide ilacın yalnızca problemli bölgeye verilmesi, etkinliği arttırırken, yan etkileri de en aza indirgemiş olur.

Hangi Amaçla Yapılır?

Mezoterapi günümüz tıbbında yaygın olarak kullanılan bir tekniktir. Kozmetik dermatolojide; saç dökülmesi, yüz gençleştirme, leke tedavilerinde, lokal yağ depolanması ve selülitte kullanılabilmektedir.

Kimlere Yapılabilir?

16 yaşından büyük, herhangi bir ciddi sağlık problemi olmayan kişiler rahatlıkla bu işlemi yaptırabilir. Hamileler, emziren kadınlar, diyabet, kanser, bağışıklık sistemi hastalıkları olan kişiler, kan sulandırıcı tedavi görenler bu tedavi için uygun değildir.

Saç Mezoterapisinin Faydaları Nelerdir?

Saç mezoterapisi oldukça yaygın olarak yapılmaktadır. Saçın dökülmesinin durdurulması ve yeni saç gelişimi sağlanabilmektedir. Mezoterapi, saçlı deride dolaşımı düzenler, kan dolaşımını canlandırır, saç için faydalı maddelerin direkt deriye verilmesi saç sağlığını olumlu yönde etkiler. Saç yağ salgısını düzenleyebilir, saç tellerinde kalınlaşma ve saç sıklığında çoğalma görülebilir. Diğer tedavi yöntemleriyle birlikte de kullanılabilir, tedavilerin etkinliğini artırır.

Kaç Seans Uygulanır?

Değişmekle birlikte ortalama 8-10 seans yapılır. Etkisi 3-4 seanstan sonra görülmeye başlar. Başlangıçta haftada 1 kez, sonra 2 haftada bir yapılabilir.

Tedavi Sırasında Acı Duyulur mu?

Kullanılan iğneler özel iğnelerdir, çok incedir. Bu nedenle hastalarımızın büyük çoğunluğu ağrıdan şikayetçi değildir.

Yan Etkileri Var mıdır?

Mezoterapinin ciddi bir yan etkisi yoktur. Olası yan etkilerin çoğu hafif ve geçicidir. Hafif yanma, kaşıntı, morlu, kızarıklık olabilir.

Sonuç olarak, mezoterapi , uzun yıllardan beri yapılan, etkinliği gözlenen kozmetik dermatolojik işlemlerin başında gelen bir uygulamadır.

Buradasınız: Home UYGULAMALAR Vücut Mezoterapisi